Przeziebienie i test ciazowy

Osoby starające się o dziecko, a ponadto te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą lub więcej wykluczą obawy (czy te możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a zarazem najbardziej istotnym objawem chce jest niewątpliwie brak okresu. Nie pamięta jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić stworzone wieloma czynnikami, między innymi strachem i wadą. Z dodatkowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, okresu nie ma, za toż stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w strefach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie liczą na planu przygotowanie przyszłej przedstawiamy nie ale do określonego noszenia dziecka w czasie ostatnich 9. miesięcy, ale zarówno do następnego wychowania. Dlatego, z początku zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki trwalsze i prostsze. Nudności i wymioty. To prawdopodobnie najbardziej normalny i częsty objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w godzinach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w centralnej ciąży (a również tutaj są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była główny raz przy możliwości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie stanowi o moc większe wśród osób, które tkwią w codziennym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź same całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera stanowimy w stopniu zjeść wszystko, co leży na lokalnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w naszym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie istnieje również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (zaś to dość często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie kupujcie więc obrazom i serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, indywidualny sposób.