Poradnia seksuologiczna i patologii wspolzycia

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj pokazuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że zawierać fatalne skutki. Wiele kobiet przechodzących na zaburzenia połączone z życiem seksualnym czeka w sezonie poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając spośród obecnym nawet dużo lat. Nie istnieje zatem zdrowe rozwiązanie, ponieważ nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, zatem w smaku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyznę w dziedzinie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w niezwykłym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane spośród jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny nacisk na codzienną egzystencję, a nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na tematy związane z inną seksualnością. Spośród tego powodu mnóstwo osób cierpi w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przedstawia się więc możliwością do zmierzenia się z naszymi najbardziej silnymi problemami oraz zapewnia ich efektywne rozwiązanie. Bez względu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (lub toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego motywem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i ważnych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu widzenia na materiał seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w tej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent masz prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne przeprowadzone przez profesjonalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie ślubnych bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest i badanie psychologiczne, liczące na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do wykonania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grupie potrzeb fizjologicznych, zaś ich spełnienie stanowi jednym z obowiązujących czynników nadającym życiu sens.