Pakowanie prozniowe profi cook

Pakowanie próżniowe daje wielką moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ten technologia dłużej utrzymują świeżość a są dostępniejsze w transporcie na dalsze odległości.

program klasy erpProgramy, systemy klasy ERP - POLKAS & COMARCH

Robią one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i dokładnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest umieszczany we tłu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Stanowi więc najbardziej przystępna forma. Po skończeniu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów próżni i chęci zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego artykułu na raz do bardzo długich wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia a do środka jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc robi się na zewnątrz komory. Dla tego standardu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona też na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o oryginalnych wzorach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym znaczniejsza ilość pakowanych artykułów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w licznych sklepach czy zakładach produkcyjnych doskonalszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania oraz w znaczniejszym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym targu jest sporo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na targu już 50 lat!